Araç Kiralama Koşulları

Kiralama Yaşı ve Ehliyet:

Kiralanan aracı sadece sözleşme üzerinde belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmemiş üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Kiracı dışında aracı kullanacak kişiler için ek sürücü hizmeti satın alınmalıdır. Aracı kullanacak kişi/kişiler en az 25 yaşında olmalı ve en az 5 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmalıdır. 

Findeks Sorgulaması:

Şirketimizden ilk kez araç kiralayacak müşterilerimiz için geçerli olacak şekilde kiralama esnasında FINDEKS sorgulaması yapılacaktır. FINDEKS verileri uygun olmayan durumlarda kiralama yapılamayabilir.

FINDEKS verilerinizin şirketimizden araç kiralanmasına uygun olup olmadığını önceden öğrenebilmek için kiralama yapacağınız şubeyi veya 444 0 227 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Ek Sürücü:

Araçların 3. şahıslarca kullanımı, Hertz yetkilisinin onayını takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözleşmesine işletilmesi halinde mümkündür. Sözleşmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamına dahil edilmesi ek ücrete tabi olup fiyat bilgisi için rezervasyon merkezimizi arayabilirsiniz.

Ödeme Şekilleri:

Ödemeler, geçerliliği Hertz tarafınca onaylanan kredi kartlarıyla yapılır. Ödeme yapılacak kredi kartı kiracıya ait olmalı ve kiralama esnasında Hertz yetkilisine ibraz edilmelidir. Kiralama başlangıcında araç grubuna göre değişen tutarlarda ön provizyon blokajı uygulanır. Kiralamanın sonunda oluşabilecek farklar yine aynı kredi kartından tahsil edilir.

Kiralama Süresi :

Kiralama süresi günlük kiralamalarda en az 1 gün yani 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

Adrese Araç Teslim Etme ve/veya Adresten Teslim Alma:

İstenilen adrese araç teslimi veya istenilen adresten araç teslim alma hizmeti ek ücrete tabidir. Ek ücret mesafeye göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyon merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Tek Yönlü Kiralama:

Aracın kiralama yapılan şehirden Hertz ofisinin bulunduğu farklı bir şehirde iade edilmesi Hertz’in onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyon merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Teslimde Gecikme / Uzatma:

Önceden belirlenen kiralama süresinin uzatılması Hertz’in onayına tabidir. Toplam kiralama süresi(gün sayısı) 24’er saatlik periyodlar üzerinden hesaplanır ve 30 dakikayı aşan gecikmelerde ek gün ücreti hesaplanır.

Trafik Cezaları:

Kiralama esnasında oluşabilecek her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri kiralamanın bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilir. Müşteri yerine Hertz tarafından ödenen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek müşteriden tahsil edilir.

Yurtdışına Çıkış:

Kiralanan araçlar ile Türkiye sınırları dışına çıkılamaz.

Yakıt:

Araçlar kiracıya dolu depo ile(8/8) teslim edilir. Kiracının da aracı dolu depo ile teslim etmesi gerekir. Aksi halde eksik yakıt bedeli hizmet bedeli eklenerek kiracıdan tahsil edilir.

Ek Ürün ve Hizmetler:

Aşağıda belirtilen hizmetler rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ve müsaitlik dahilinde ek ücret karşılığı temin edilir. Ücret bilgisi veya detaylı bilgi için rezervasyon merkezimiz veya kiralama ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

- Çocuk veya bebek koltuğu

- Navigasyon

- Şoförlü Kiralama

Rezervasyon İptal veya Değişikliği:

Rezervasyonunuzda müsaitlik ve onay dahilinde değişiklik yapabilir, ek ürün ekletebilir veya çıkartabilirsiniz. Bu değişiklikler fiyat farkına sebep olabilir. Değişikliği onaylayarak fiyat farkını kabul etmiş olursunuz.

Ön ödemeli rezervasyonların iptalinde, kiralama tarihine 7 günden daha fazla bir süre var ise tüm ödeme iade edilir.

Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 3-7 gün kala iptal edilmesi halinde toplam kira ücretinin %50’si iade edilir.

Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 1 veya 2 gün kala iptal edilmesi halinde veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması halinde(No Show) kira ücreti iade edilmez.

Kiralamanın Erken Bitmesi veya Uzaması:

Aracın kira başlangıcında belirtilen süreden önce iade edilmesi halinde aracın kullanıldığı gün sayısına göre toplam kira ücreti tekrar hesaplanır ve iade tutarı var ise ödeme yapılan kredi kartına iade gerçekleşir.

Aracın kira başlangıcında belirtilenden daha ileri bir tarihte iade talebi öncelikle araç müsaitliğine bağlı olarak Hertz’in onayına tabidir. İlave ücret tutarı toplam kira gününe göre tekrar hesaplanarak ödeme yapılan kredi kartından ek tahsilat olarak tahsil edilir.

Sigorta ve Güvenceler:

Kiralama ücretlerine dahil olan sigortalar kampanya ve tarifelere göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuza dahil olmayan sigortaları ek ücret karşılığında kiralama işlemleriniz esnasında satın alabilirsiniz. Sigorta kapsamları ve ek sigortaların ücretleri hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Aşağıdaki açıklamalar genel ve bilgi amaçlı olup, Hertz bu bilgileri dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

Mini Hasar Sigortası-LCF (SCDW) : Hertz tarafından belirlenen tutarın altında kalan hasarlar kiracı beyanı ile onarılarak güvence altına alınır.

Ferdi Kaza Sigortası (PAI) : Sürücüyü ve araç içindeki kişileri sigorta limitleri dahilinde güvence altına alan sigortadır.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası (LIS) : Zorunlu mali mesuliyet(trafik) sigortasına ilave olarak, belirlenmiş limitler çerçevesinde 3. şahıslara verilen zararları kapsayan sigortadır.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanım Koşulları:

Tüm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonlandığında, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür.
HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yapmanız durumunda; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumlarına Hertz tarafından ödenir ve kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir. 
Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüsünden yapılan geçişlerde HGS kullanılamamaktadır, gişede nakit ödeme yapılması gerekmektedir.