Gizlilik Politikası

  • Asya-Hertz, üyelik aşaması veya rezervasyon işlemi esnasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi (isim, soyisim, yaş, cinsiyet, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülmesi Asya-Hertz olarak önceliğimizdir. Asya-Hertz sunucularında toplanan bu bilgiler dönemsel kampanya veya anket çalışmaları kapsamında sadece Asya-Hertz bünyesinde kullanılmaktadır. Dilediğiniz zaman herhangi bir sebep göstermeksizin üyeliğinizi sonlandırma ve/veya toplu sms ya da e-posta gönderim listelerinden çıkma hakkına sahipsiniz. Asya-Hertz, üyelik formları veya rezervasyon kayıtlarında toplanan bilgileri ticari amaçlarla üçüncü şahıslarla paylaşmamaktadır. Kişisel bilgiler, yasaların getirdiği zorunluluklara uyma amacıyla adli ya da idari otoritenin yürüttüğü soruşturma veya araştırma açısından talep edilmesi durumunda veya kullanıcıların hak ve güvenliklerinin korunması amacıyla üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

  • Asya-Hertz, sistemle ilgili olası sorunların tespiti ve bu sorunların en hızlı şekilde çözümlenebilmesi için, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, site kullanıcı profilini tanımlamak, analiz etmek ve demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

  • Sitemizdeki rezervasyon, üyelik, anket veya iletişim formlarında kimlik ve iletişim bilgileriniz talep edilmektedir. Ayrıca, ödeme aşamasında kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekebilmektedir. Kiralamanızı gerçekleştirmek, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi takip etmek, faturalarınızı ulaştırmak ve kiralamalarınız ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla kişisel bilgileriniz kullanılmaktadır.

  • Sitedeki hizmetlerin geliştirilmesi, reklam ve tanıtım faaliyetlerinin etkinliğinin analiz edilebilmesi gibi amaçlarla kullanıcının sabit diskinde çalışan cookieler (çerezler) kullanılarak ziyaretçilerin sitede izlediği adımlar ve siteyi kullanma alışkanlıkları takip edilmektedir.

  • Toplanan mali bilgiler kiralamanızın sonunda gerekli olan fatura işlemi için kullanılmaktadır. Sitemizden rezervasyon ve/veya ödeme yaparken paylaştığınız mali bilgilerin, işleminizi tamamlamak için gerekli olan 3. şahıslarla (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) paylaşılmasını kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dâhil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir. Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile şifrelenmiştir. Böylelikle bu bilgilerinizin herhangi bir şekilde istenmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmektedir.

  • Asya-Hertz, "Gizlilik Politikası"nın herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal hakkına sahiptir. Her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir. Bu nedenle “Gizlilik Politikası” sayfası düzenli olarak takip edilmelidir. Asya-Hertz, Site’nin kullanımından doğacak zararlardan sorumlu değildir.