Araç Kiralama     
hertz call center
Bülten
Bültenimize katılın! Haber ve kampanyaları ilk siz öğrenin.

E-Posta Adresiniz:

hertz buton
Katıl
hertz buton
 
hertz buton
Ayrıl
hertz buton
Hakkımızda > Basında Hertz

Bayram için kiralık araçlara hücum başladıHurriyet - 21.10.2010

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kiralık araç talebinde büyük bir artış yaşanıyor. Büyük firmalar şimdiden yüzde 90 kapasiteye ulaştılar. Erken rezervasyon kampanyaları ile 39 liraya kadar inen kiralık araç ücretlerinin de bayram yaklaştıkça yükselmesi bekleniyor.

YÜZDE 90 DOLULUĞA ULAŞTIK

Hertz Rent a Car Pazarlama Müdürü Armağan Gül Hidayetoğlu da yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde büyük bir taleple karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Daha şimdiden yüzde 90 doluluğa ulaştıklarını belirten Hidayetoğlu, sadece kendilerinde değil tüm sektörde hareket yaşandığını ifade etti. 

Geçen sene bayramın kısa olması nedeniyle benzer bir yoğunluk olmadığını fakat bu sefer tatilin 9 gün olması nedeniyle arabası olmayanların kiralık arabaya yöneldiğini belirten Hidayetoğlu, şöyle konuştu:

"Şu anda yüksek bir talep var. Belki araç bulamama gibi bir problem olmaz ama bayram yaklaştıkça fiyatlar yükselecek. Mesela bizde halen düşük sezon fiyatları geçerli. Kasım ayından itibaren ise yükselecek. O nedenle bayram için kiralık araba düşünenler bunu fazla ertelemesin."

FİYATLAR 39 LİRADAN BAŞLIYOR

Geçtiğimiz aylarda başlayan erken rezervasyon kampanyasının da çok ilgi gördüğünü belirten Hidayetoğlu, "Önceden rezervasyon yaptıranlar logolu araçları en düşük 39 liraya kiralayabiliyor. Bu fiyatlar bayram için geçerli değil ama bayramda da fiyatlar 49 liradan başlıyor" dedi. Hidayetoğlu, bayramda en çok ilgi gören üç aracın ise Hyundai Getz, Ford Focus ve Ford Fiesta olduğunu belirtti.

Türkiye'de kiralık araç sektörünün son yıllarda iyi gittiğine işaret eden Hidayetoğlu, özellikle uçak biletlerindeki ucuzlama, havayolu yolcusunun artması ve iş seyahatlerinin bu iyileşmede önemli olduğunu vurguladı. Hidayetoğlu, filo tarafında da şirketlerin satın almadan ziyade kiralamaya yöneldiğini, çünkü bu sistemin tüm operasyonel yükleri firmaların üzerinden aldığını söyledi.
 

Haberin detayları için tıklayınız
 


Duyurular
 Petrol Ofisi istasyonlarında yakıt alımlarınız indirimli...

 Önce kiralayıp test edin, dilerseniz satın alın.

hertz ruler
hertz ruler